O nas


Jesteśmy przede wszystkim miłośnikami muzyki. Lubimy ją grać, lubimy o niej czytać, a przede wszystkim lubimy jej słuchać. Słuchanie muzyki na żywo to doznanie, którego nie da się powtórzyć w domowym salonie. Niestety, bardzo często koncerty są organizowane w warunkach, które ze względu na słabą akustykę uniemożliwiają dobre nagłośnienie, mimo stosowania zaawansowanego sprzętu estradowego. W takich przypadkach słuchanie muzyki w domu wydaje się być kuszącą alternatywą, pod warunkiem, że zadbamy o odpowiedniej jakości system audio.
Słuchanie muzyki w domu ma też jedną zasadniczą zaletę: możemy posłuchać nagrań koncertowych artystów, których nie będzie nam już dane usłyszeć na żywo. Jeśli takie nagrania odtworzymy z oryginalnego nośnika, jakim jest płyta winylowa (koniecznie z epoki – nie współczesnej reedycji), to mamy całkowicie nowe, wyjątkowe przeżycie obcowania z historią. Muzyki wyrytej na czarnych krążkach nie da się kopiować w internecie w nieskończoność. Jeśli do tego uświadomimy sobie, że jakość nagrań z dobrze zachowanych płyt winylowych, może być nie gorsza, a często lepsza niż z nowoczesnych nośników CD czy plików dźwiekowych, i że mamy możliwość posłuchania tych płyt na lampowym sprzęcie podobnym do tego, na którym nagrywano i słuchano tych nagrań, w czasach gdy one powstawały, to mamy wyjątkową okazję aby poczuć prawdziwą magię. Nasze urządzenia stworzyliśmy właśnie w tym celu.

Zachęcamy do słuchania muzyki w taki sposób aby nie była ona tłem dla innych czynności jakie wykonujemy. Połóżmy na gramofonie płytę, dajmy chwilę nagrzać się lampom, przygaśmy nieco światło, usiądźmy wygodnie w fotelu i pozwólmy się przenieść na salę koncertową lub do studia nagraniowego, aby lepiej zrozumieć przesłanie, jakie chiał nam przekazać artysta.

Naszą pasją są również rzeczy, przedmioty, urządzenia, które wznoszą się ponad swoje materialne ograniczenia. Widzimy w nich coś więcej niż poddane obróbce materiały, zmontowane razem by pełniły określoną funkcję. Dostrzegamy w nich odważną, wyjątkową wizję i pasję projektanta, niecodzienny trud i dążenie do perfekcji twórców. Dbamy o to, żeby otaczały nas przedmioty wyjątkowe, tworzone rękami ludzi, którzy kochają to co robią. Tworzenie pięknych przedmiotów użytkowych jest naszą misją. Uważamy, że w świecie, w którym prawie wszystko jest już „masowe”, to co robimy jest ważne, bo pielęgnuje tradycje tworzenia z pasją. Z satysfakcją obserwujemy, że przybywa ludzi, którzy myślą podobnie, przybywa również tych, którzy docenili już nasze produkty.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy miłego odsłuchu,

Wiesław Zawada & Jacek Siwiński

warm-up