PSC Precyzyjny Kontroler Obrotów


Opis

Kontroler prędkości obrotów silnika gramofonowego stworzyliśmy dla melomanów, którzy są wyczuleni na wahania wysokości dźwięków odtwarzanych z płyty winylowej. Jest to też wygodne urządzenie eliminujące konieczność przekładania paska napędowego przy zmianie prędkości z 33 na 45obr i odwrotnie. PSC w połączeniu z naszym inteligentnym dociskiem InteliClamp® jako pierwsze urządzenie na rynku potrafi też zmierzyć rzeczywistą prędkość obrotową talerza i pokazywać ją użytkownikowi na bieżąco. Najważniejsze cechy urządzenia to:

  • eliminacja falowania dźwięku spowodowanego zmianami częstotliwości sieci energetycznej 50Hz. Wahania wg normy PN-EN 50160:2010 mogą wynosić aż +2/-3Hz co przekłada się na zmianę prędkości obrotowej o +1,3/-2obr/min. To z kolei powoduje że dźwięk o częstotliwości 1000Hz na który słuch ludzki jest najbardziej wyczulony może falować w zakresie -60/+40Hz. Wytrawne ucho ludzkie ma rozdzielczość na poziomie 2-3Hz (~0,1Hz odchyłki w sieci energetycznej). Wbudowany w nasze urządzenie generator sygnału sinusoidalnego 230V jest stabilizowany kwarcem i odchyłki częstotliwości nie przekraczają tysięcznych części Hz i są absolutnie niesłyszalne dla ucha. Aktualne pomiary częstotliwości europejskiej sieci energetycznej podawane z 30s opóźnieniem dostępne są na stronie www.swissgrid.ch
  • redukcja drgań silnika gramofonowego spowodowanych zniekształceniami przebiegu sinusoidalnego w sieci energetycznej 230V. Drgania te mogą przenosić się na talerz i być słyszalne jako przydźwięk o częstotliwości 50Hz w głośnikach. Wg wspomnianej normy zniekształcenia harmoniczne mogą wynosić do 8%. PSC generuje sygnał sinusoidalny ze zniekształceniami nie większymi niż 2%.
  • możliwość korygowania odchyłki prędkości obrotowej talerza spowodowanej takimi czynnikami jak: starzenie się paska gramofonu, różnice w rozmiarach pasków gramofonowych, zmiana gęstości oleju w łożysku pod wpływem temperatury.
  • możliwość szybkiej zmiany prędkości obrotowej 33 na 45obr i odwrotnie poprzez wciśnięcie jednego przycisku kontrolera.
  • możliwość pomiaru i obserwacji rzeczywistej prędkości obrotowej talerza z dokładnością 0.01 obr/min (wymaga użycia inteligentnego docisku InteliClamp®)
  • możliwość pomiaru i automatycznej stabilizacji rzeczywistej prędkości obrotowej talerza gramofonu. W tym trybie PSC automatycznie koryguje obroty silnika aby prędkość obrotu talerza była niezmienna (wymaga użycia inteligentnego docisku InteliClamp®)

UWAGA: PSC może być używany z wybranymi gramofonami innych marek – patrz zakładka „Kompatybilne gramofony”. W razie wątpliwości proszę wysłać zapytanie na adres muarah@muarah.pl

warm-up

Parametry

Nominalne prędkości 33.33, 45.00 obr/min
Wyjście 230V AC (5W max), <2% THD (Uwaga 1)
Stabilnośc częstotliwości wyjściowej max. +/-0.00005%
Odchyłka częstotliwości wyjściowej od nominalnej max. 0.0005%
Regulacja prędkości +/-2 obr/min z krokiem 0.01 obr/min
Dokładność automatycznej regulacji prędkości talerza (w trybie AUTO z użyciem docisku InteliClamp®) 33.33, 45.00rpm +/-0.01 obr/min
Pasmo odbiornika radiowego ISM 868MHz
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość) 21cm/35cm/11cm
Waga 3.1kg

Uwaga 1: parametry mogą być inne dla PSC w wersji dedykowanej dla gramofonów innych marek

Pliki do pobrania

Galeria

Kompatybilne gramofony

Muarah Audio Wszystkie modele
Nottingham Analogue Wszystkie modele
Transrotor Wszystkie modele – specjalna wersja PSC dostępna na zamówienie
Wilson Benesch Wszystkie modele
Avid Ingenium
JA Michell Starsze modele z silnikiem AC
Clearaudio Emotion SE
Inne prosimy wysłać zapytanie na adres muarah@muarah.pl

Recenzje i testy

Wpis na blogu Audiofezzowanie.pl 2020

http://audiofezzowanie.pl/

Magazyn High Fidelity 11/2018: TEST: Muarah Audio MT-2 + PSC | gramofon + kontroler obrotów.
http://www.hifidelity.pl/